Новини

09 Серпень 16:45
ДО УВАГИ ПОКУПЦІВ НАСІННЯ ТА САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ!
ДО УВАГИ ПОКУПЦІВ НАСІННЯ ТА САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ!

Наближаються терміни посіву озимих культур під урожай 2019 року та осінньої посадки плодово-ягідних культур і, відповідно, постає питання придбання якісного насіння та садивного матеріалу. Спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області роз’яснюють, як обрати якісне насіння та садивний матеріал.

Якщо ви плануєте закупити насіння сільськогосподарських культур або  садивного матеріалу багаторічних рослин – обов'язково вимагайте від продавця відомості про товар, який ви хоче придбати, а саме: на посівні якості насіння та товарні якості садивного матеріалу – сертифікати України, протоколи лабораторних випробувань,  фітосанітарні сертифікати, інші документи передбаченні законодавством.

Обов’язково зберігайте чек на придбання насіння, лише з його допомогою зможете довести, що придбали товар саме в тому місці. Підприємець, який торгує на ринку і у якого відсутній касовий апарат, повинен видати товарний чек, в якому вказує назву товару, номер партії, дату покупки та ставить підпис і печатку (якщо є).

Використання та реалізація насіння, яке не забезпечене супровідними документами про їх походження та якість – забороняється. Власник насіння повинен гарантувати відповідність посівних якостей насіння та садивного матеріалу, зазначених у документах.

Партії насіння, в яких вийшов строк дії документу на посівні якості, підлягають повторному обов’язковому лабораторному випробуванню (аналізуванню).

Більш детальну інформацію та консультації з вищезазначених питань можна отримати у відділі контролю в сфері насінництва та розсадництва  управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за адресою: вул. Гамалія, 25, м. Суми, 40021, тел. 77-90-43.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу