Новини

11 Вересень 10:39
До уваги жителів Сумщини!!! Буде проводитися пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу
До уваги жителів Сумщини!!! Буде проводитися пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

У Сумській області у вересні-жовтні 2018 року буде проводитися планова пероральна імунізація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків єнотовидних собак) проти сказу. Вакцинація на території Сумської області буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН-2.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні та Сумській області вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Тому, шановні жителі Сумщини,  коли ви  побачите літак АН–2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку,  просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Прохання не брати брикети в руки та не переносити з місця.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу