Новини

25 Вересень 21:06
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ОПЕРАТИВНО ЗРЕАГУВАЛО НА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАБРУДНЕННЯ Р. ПСЕЛ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ОПЕРАТИВНО ЗРЕАГУВАЛО НА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАБРУДНЕННЯ Р. ПСЕЛ

Після публікації в соціальних мережах відео щодо забруднення річки Псел в районі скиду стічних вод з очисних споруд КП «Міськводоканал» СМР» за дорученням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області було відібрано воду відкритої водойми (річка Псел) в межах населеного пункту Старе Село Сумського району на відповідність показникам, регламентованим  додатком 11  Державних санітарних правил планування та забудови населених  пунктів, затверджених наказом МОЗ України від 19.06.1996 р. № 173.

Дослідження проводилися Сумською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками, а також на наявність залишкових кількостей отрутохімікатів.

Згідно експертного висновку № 001198 п/18 від 24.09.2018 року  досліджені зразки води відповідають  вимогам за органолептичними та санітарно-хімічними показниками.

В той же час за результатами мікробіологічних досліджень встановлено перевищення загального мікробного числа на 10%,  (1100 КУО/мл при нормі 1000),  ентерококів – в 2,2 рази (1100 в 1 дм. куб. при нормі не більше 500),  вміст кишкової палички перевищив нормативний рівень понад 20 разів  (110000 при нормативі не більше 5000 в 1 дм3). При цьому виявлені термотривкі форми кишкової палички, що свідчить про свіже фекальне забруднення.

Результати аналізів направлені до Сумської місцевої прокуратури.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу