Новини

18 Грудень 14:47
Головне управління захищає в судовому порядку право мешканців міста на якісне та безпечне водопостачання
Головне управління захищає в судовому порядку право мешканців міста на якісне та безпечне водопостачання

Питна вода – це харчовий продукт, вироблений системою водопостачання для щоденного споживання та який повинен відповідати гігієнічним вимогам, бути безпечним в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні показники та нешкідливий хімічний склад. Коли в процесі виробництва забруднюються водні ресурси, то здоров’я людей та тварин, що споживають цю воду, починає погіршуватися. Вживання неякісної питної води створює серйозну загрозу для здоров’я людей, спричиняє захворюваність на кишкові інфекції, гепатити, шлунково-кишкового тракту, ендокринних, алергічних захворювань, новоутворень тощо. Більше того, значна кількість хвороб людини пов’язана з незадовільною якістю питної води і порушенням санітарно-гігієнічних норм водопостачання.

Пріоритетом для покращення якості питної води є оновлення та удосконалення систем водопостачання, упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання на водозаборах, будівництво і реконструкція водоочисних систем з використанням нових технологій.

Власники та балансоутримувачі джерел централізованого водопостачання повинні здійснювати систематичний виробничий контроль безпечності та якості питної води від місця водозабору до місця її споживання, відповідно до вимог санітарних норм.

Згідно ст. 93 Водного кодексу України з метою охорони водних об'єктів у районах забору води для централізованого водопостачання населення, лікувальних і оздоровчих потреб встановлюються зони санітарної охорони.

Статтею 36 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» встановлено, що на території зон санітарної охорони забороняється перебування сторонніх осіб, розміщення житлових і громадських будівель, скидання будь-яких стічних вод, купання, прання білизни, випасання худоби та інші види робіт, що впливають на якість води.

Контролю підлягає вода, призначена для задоволення питних і господарсько-побутових потреб на всіх стадіях її виробництва та доведення до споживачів, а також об’єкти централізованого питного водопостачання, у тому числі очисні споруди, насосні станції, водопровідні мережі, інші об’єкти нецентралізованого питного водопостачання (шахтні колодязі, свердловини).

В серпні 2019 року на виконання свої повноважень, наданих державою, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було проведено планову перевірку дотримання вимог санітарного законодавства у сфері питної води та питного водопостачання населення у КП «Міськводоканал» Сумської міської ради.

Під час перевірки КП «Міськводоканал» спеціалістами Головного управління було виявлено ряд грубих порушень законодавства, а саме:

  • на момент перевірки не надано спеціально розроблений для діючих водопроводів та затверджений в органах місцевого самоврядування Проект про організацію (установлення) зон санітарної охорони (ЗСО) джерел водопостачання для діючих водопроводів;

  • спеціально розроблений Проект про організацію (установлення) зон санітарної охорони джерел водопостачання не погоджено в територіальному органі Держпродспоживслужби;

  • порушується водоохоронний режим підземних джерел централізованого водопостачання в частині вимог пп.1 щодо каналізування будівель І поясу ЗСО (приміщень ВНС та туалетів) Лепехівського, Тополянського, Лучанського, Н.Оболонського водозаборів (будівлі ВНС та вигріба туалетів для персоналу не каналізовані, відсутні системи локального очищення стічних вод);

  • на території І–ІІ поясу ЗСО підземних джерел водопостачання розташовані незатампоновані артсвердловини, які потребують тампонажу;

  • територія І поясу ЗСО підземних джерел водопостачання Лепехівського, Тополянського, Лучанського, Н.Оболонського водозаборів не спланована для каналізованих поверхневих стоків;

  • у межах І поясу ЗСО підземних джерел водопостачання Лепехівського водозабору розміщено споруди (склад для хлорного вапна, запчастин обладнання), які безпосередньо не пов’язані із забором, подачею води та водопідготовкою;

  • не забезпечено вимоги Правового режиму ЗСО підземних джерел водопостачання щодо встановлення суцільних огорож в межах І поясу ЗСО підземних джерел водопостачання: потребують відновлення окремі ділянки огорожі І поясу ЗСО Новооболонського (920 п.м), Лепехівського (800 п.м), Лучанського (460 п.м) водозаборів;

  • потребує оновлення зовнішнього оздоблення фасад приміщення ВНС Тополянського водозабору (штукатурно-фарбове зовнішнє покриття) та вимощення фундаменту будівель із порушеннями цілісності;

  • потребує ремонту та оновлення штукатурно-фарбове покриття стін, стелі виробничих приміщень ВНС Тополянського, Пришибського, Лучанського, Н.Оболонського водозаборів (покриття із тріщинами, слідами затікання, вибоїнами штукатурки), не облаштовано вимощення та відсутнє тверде покриття пішохідних доріжок в межах І поясу ЗСО Н.Оболонського, Лучанського, Тополянського водозаборів;

  • органами місцевого самоврядування не забезпечено впровадження заходів щодо забезпечення правового режиму захисту підземних джерел водопостачання у ІІ поясі ЗСО Лепехівського, Лучанського, Тополівського, Н.Оболонського водозаборів в межах обласного центру (присутність неканалізованих вигрибів приватного житлового сектору, відсутня міська програма перспективного комунального благоустрою в межах ІІ-ІІІ поясу ЗСО підземних джерел централізованого водопостачання).

Зазначені порушення несуть загрозу забруднення джерел водопостачання та самої питної води, яка надходить мешканцям міста Суми, що несе загрозу їх життю та здоров'ю.

За результатами перевірки інспектором Головного управління було складено акт та видано припис про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду.

Після видачі припису КП «Міськводоканал» звернувся до Головного управління про погодження проекту ЗСО, однак, з урахуванням значних порушень чинного санітарного законодавства в погодженні даного проекту було відмовлено. Так, під час перевірки 2019 року та перевірок попередніх років інспекторами було встановлено, що водозабори не захищені від зовнішнього впливу бактеріологічних та хімічних забруднень, що може становити загрозу життю та здоров’ю людей, а саме відсутня суцільна огорожа в межі І поясу зон санітарної охорони, на території ЗСО складуються і зберігаються небезпечні хімічні речовини, наявні неканалізовані споруди в межах І поясу ЗСО, які повинні бути розміщені поза межами ЗСО на відстані 30 метрів.

Таким чином, КП «Міськводоканал» тривалий час здійснює постачання питної води населенню м.Суми зі значними порушеннями санітарного законодавства, що й зафіксовано спеціалістами Головного управління.

КП «Міськводоканал» ухилився від виконання припису, зокрема в частині розроблення та затвердження проекту ЗСО та звернувся з позовом до Сумського окружного адміністративного суду.

Сумський окружний адміністративний суд рішенням від 13.07.2020 р. задовольнив позовні вимоги КП «Міськводоканал». Відділ правового забезпечення Головного управління не погодився з рішенням суду першої інстанції та оскаржив його в апеляційному порядку. За результатами апеляційного перегляду справи, постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 24.11.2020 р. рішення Сумського окружного адміністративного суду було визнано незаконним та скасовано та прийнято нове рішення, яким відмовлено в задоволення позову КП «Міськводоканал».

Таким чином, Другий апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність висновків Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, наявність фактів порушення КП «Міськводоканал» санітарного законодавства у сфері дотримання вимог санітарного законодавства у сфері питної води та питного водопостачання населенню та законність винесеного припису.

Головне управління звернулось до Сумського міського голови щодо вжиття необхідних організаційних заходів та виділення бюджетного фінансування для усунення виявлених порушень. У разі якщо бездіяльність продовжиться, а виявлені грубі порушення санітарних вимог не будуть усунені у визначені приписом строки Головне управління буде змушене звернутись до правоохоронних органів щодо притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності згідно ст. 367 Кримінального кодексу України.

Поділитися:
Записатись на прийом
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.

Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.
http://www.18up.org/escort-kategori/gorukle-escort-gorukle-bayan-eskort/
http://www.allescortservices.com/bursa/gorukle-escort/
http://www.bursaland.com/eskort-bolum/evinize-gelen-escort http://www.localescortservices.com/bursa-category/gemlik-escort http://www.ontimeescorts.com/escort-kategorin/osmangazi-escort/ http://www.bursahighlife.com/bursa/inegol-escort/ http://www.dessof.com/bursa/nilufer-escort/ http://www.elisalanya.com/alanya/alanya-rus-escort/ http://www.turkz.net/kategori/belek-escort eskişehir escort mersin escort alanya escort bodrum escort havalimanı transfer
canlı bahis yap kaçak iddaa oyna illegal iddaa oyna illegal bahis siteleri illegal bahis oyna bahis siteleri