
Мишоподібні гризуни є злісними шкідниками сільськогосподарських культур та їхнього врожаю, а також усі види гризунів є носіями та переносниками різних небезпечних інфекційних захворювань тварин і людини, забруднювачами води, продуктів харчування й фуражу.
За сприятливих умов вони можуть розмножуватися у великій кількості на значній території й знижувати врожайність озимих зернових культур та багаторічних трав від 30 до 70%.
Не якісний збір урожаю, незорана стерня, поверхневий обробіток ґрунту, порушення сівозміни, сприятливі погодні умови призводять до масового розмноження мишоподібних гризунів, різкого підйому їх чисельності.
Протягом року полівки здатні давати до 10 приплодів: по 5-6,максимально по 10-12 мишенят, через кожні 20-30 діб.
До того ж мишоподібні гризуни дуже ненажерливі. Це зумовлено потребою у підтримці температури тіла, яка не є постійна і коливається в межах 30-40 градусів. Тому, наприклад, звичайна полівка за добу поїдає соковитого корму 10-35 % від своєї маси, тоді як корова з’їдає лучної трави менше 5% від маси свого тіла.
Захист посівів озимих сільськогосподарських культур, багаторічних трав від мишоподібних гризунів починають з осені за наявності 3-5 колоній.
Щоб визначити потребу в обробках, слід знати чисельність колоній, нір на визначеній ділянці.
Сільгоспвиробникам слід постійно проводити обстеження посівів озимих культур та багаторічних трав з метою визначення початку їх заселення та контролю розвитку шкідників.
Профілактичними заходами найважливіші є агротехнічні: дотримання сівозміни, боротьба з бур’янами на полях і в місцях резервацій гризунів (у лісосмугах та на узбіччях доріг), своєчасне й без втрат збирання врожаю, своєчасна та якісна оранка. При цьому гине близько 70-75% гризунів. Оранка на таку глибину сприяє руйнуванню гнізд і кормових камер полівок. Поряд із цим особливу увагу слід приділити посівам озимої пшениці, не допускаючи заселення їх полівками.
Боротьбу з гризунами треба здійснювати як у період масового розмноження, так і в період низької їх чисельності, коли вони живуть у місцях резервацій. У разі виявлення 3-5 жилих кол./га на полях обов’язково застосувати хімічні отруєні принади та інші дозволені до використання родентициди згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.