Новини

01 Серпень 16:31
НА СУМЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПОЛЯ
НА СУМЩИНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПОЛЯ

На базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН 31 липня 2018 року пройшов семінар-практикум проведення контрольних обмолотів ранніх зернових культур на дослідницьких ділянках демонстраційно-технологічного полігону. Цей семінар на Сумщині є традиційним, його ще урочисто називають Днем поля.

У семінарі прийняли участь представники науково-дослідних установ області, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, керівники обласних структур АПК, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, представники комерційних компаній, засоби масової інформації.

В Сумській області у структурі посівів зернові культури займають 55%. Наразі сільгоспвиробниками висівається більше 150 сортів озимих культур вітчизняного виробництва і 50 сортів селекції зарубіжного виробництва. На сьогодні перед науковцями стоїть завдання підібрати сорти, технології вирощування, для того, щоб ця продукція була конкурентоздатною на ринку.

У рамках семінару-практикуму аграрії разом із науковцями та представниками влади провели обмолот зерна та перевірили його на вологість та врожайність.

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки під час заходу проводили роз’яснювальну роботу серед сільгоспвиробників щодо придбання насіння і садивного матеріалу та дотримання ними Закону України «Про насіння і садивний матеріал», дотримання правил застосування пестицидів і агрохімікатів при вирощуванні зернових культур та виконання вимог Закону України «Про карантин рослин» при ввезенні зернової продукції за межі  Сумської області.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу