
На базі Сумського національного аграрного університету 20 вересня 2021 року спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області разом з науковцями кафедри захисту рослин ім. А. К. Мішньова було проведено нараду: «Осінні обстеження сільськогосподарських угідь».
Начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Оксана Голінач, звернула увагу на те, що ґрунтові розкопки, це дуже важливий захід для всіх користувачів земельними ділянками. З метою визначення видового складу, щільності та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті, для планування проведення захисних міроприємств, проводити їх необхідно щорічно. Личинки деяких шкідливих фітофагів (коваликів, жука кузьки, хрущів та інших пластинчатовусих) розвиваються в ґрунті 2 і більше років. Гусениці озимої та інших підгризаючих совок, личинки хлібної жужелиці можуть наносити значні пошкодження за менш тривалі періоди на землях у різних власників або користувачів.
Про важливість дотримання методичних рекомендацій з проведення обстежень на орних та неорних землях стосовно різних видів шкідливих організмів, наголосила начальник відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки.
Крім ґрунтових розкопок, наголошено було професором – завідуючим кафедрою захисту рослин, восени проводяться ряд інших обстежень земельних угідь і посівів сільськогосподарських культур на заселеність шкідниками та ураженість хворобами:
- мишоподібними гризунами (посіви озимих культур, багаторічних трав, неорні землі);
- стебловим (кукурудзяним) метеликом, пухирчастою та летючою сажкою (посіви кукурудзи);
- хлібними клопами та щитоносками (ліси та лісосмуги);
- злаковими мухами, бурою листковою іржею та борошнистою росою (посіви озимих зернових культур) та ін.
В ході обговорень, було прийнято рішення, в разі виявлення загрозливої чисельності шкідливих організмів, терміново, надавати рекомендації щодо захисту рослин. На підставі осінніх обстежень 2021 року розробити прогноз появи та заходи боротьби з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур на наступний рік, що дасть можливість проінформувати та попередити сільськогосподарського виробника для того, щоб провести захист рослин вчасно, економічно та екологічно обґрунтовано у 2022 році.