
Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней на території України залишається напруженою.
За І декаду лютого місяця виявлено 2 випадки африканської чуми свиней.
Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Центральною випробувальною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві 01.02.2022 при молекулярно-генетичних дослідженнях виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней від диких кабанів, виявлених в угіддях Обухівського районного мисливського господарства – обход № 1 (урочище «Лан» між с. Перше Травня та с. Шевченкове та між с. Березове та с. Копачів) Обухівського району Київської області.
Згідно повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області 08.02.2022 року Житомирською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби підтверджено виявлення ДНК вірусу африканської чуми у свійської свині, яка належала ДУ «Житомирська виправна колонія №4» м. Житомир. Ймовірним джерелом зараження стали контаміновані вірусом африканської чуми харчові відходи, які не піддавались термічній обробці.
Всього з початку поточного року на території України вже зареєстровано 3 випадки африканської чуми свиней (в порівнянні за аналогічний період 2021 року на території України було зареєстровано 2 випадки АЧС) .
З метою попередження африканської чуми свиней, черговий раз нагадуємо основні правила:
- терміново повідомляйте територіальні органи Держпродспоживслужби та фахівців державних лікарень ветеринарної медицини про випадки падежу свиней та про підозру їх у захворюванні;
- недопускайте згодовування тваринам харчових відходів тваринного походження в непровареному вигляді;
- утримуйте свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
- обслуговуйте тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
- не дозволяйте відвідування господарства та тваринницьких приміщень сторонніми особами;
- не купуйте тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.
Будьте пильними і пам’ятайте, що профілактика хвороби завжди дешевше, ніж лікування та проведення оздоровчих заходів. Африканська чума свиней може призвести до значних економічних збитків: ліквідацію всього сприйнятливого свинопоголів’я, затрати на утилізацію та захоронення рештків, спалювання інвентарю та одягу, проведення дезінфекції і т.п.