
Внесення добрив та підживлення– не сама трудомістка частина догляду за садом, але одна з найважливіших його складових. Без цього не отримати ні гарного зовнішнього вигляду декоративних, а ні великих врожаїв плодових культур. Правильне проведення підживлення дерев навесні не лише дає додаткові елементи живлення, але і підтримує родючість ґрунту, покращує його механічні та хімічні властивості.
Щоб ваш сад мав гарний зовнішній вигляд і приносив добрі врожаї необхідно провести підживлення дерев навесні. Своєчасна підгодівля садових рослин зміцнює їх імунітет, що допомагає їм протистояти захворюванням, впливає на смакові якості врожаю, рясність цвітіння, кількість плодів.
Необхідно запам’ятати, що в перший рік висадки молодого саду вносити добрива не потрібно. Всі види добрив для дерев вносять в пристовбурні кола рослин з другого року життя.
Під рослини вносять мінеральні речовини й органіку.
Навесні найбільш затребуваними елементами підживлення вважається азот, який стимулює зростання зеленої маси та калій, що забезпечує розвиток кореневої системи.
Самий ранній період внесення добрив після зими — березень. Якщо сніг все ще лежить, добрива вносять прямо на нього.
Це зручно в усіх відношеннях: ходити по снігу простіше, а під час танення снігу добриво розчиниться і рівномірно вбереться в ґрунт. Якщо земля вже відтала, тоді від стовбура відступають 0,5 м і роблять коло.
Друге коло - там, де закінчується крона. Між цими двома колами знаходяться корені, які вбирають добрива. У цьому місці можна зробити канавку, куди вносити добриво.
Система спільного використання мінеральних і органічних добрив добре підходить для весняного підживлення. Пам'ятайте, що рослини краще недогодувати, ніж перегодувати. Особливо це стосується азотних добрив, переборщивши з якими можна нанести шкоду рослині і майбутнім плодам.
Правильно підібравши добрива, ви збагачуєте рослини потрібними для харчування речовинами, завдяки яким почнеться активне зростання.
Сьогодні в спеціалізованих магазинах продаються добрива для кореневих і позакореневих підживлень певних культур. До препаратів повинна додаватись детальна інструкція із застосування, обов’язково українською мовою. Якщо відсутня така, то вимагайте у продавця належні документи, а за їх відсутності негайно повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області.