Новини

22 Серпень 10:12
ПОВОДЖЕННЯ З ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ – НЕ ДОПУСТИТИ ЛИХА!!!
ПОВОДЖЕННЯ З ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ – НЕ ДОПУСТИТИ ЛИХА!!!

Протягом 2017-2018 рр. Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області розглянуто неодноразові звернення громадян – мешканців м. Суми (з них 3 колективних звернення за останній місяць) стосовно порушень вимог «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць» (далі санітарні правила), затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011 № 145 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.04.2011 за № 457/19195) при утриманні контейнерних майданчиків для збирання та зберігання твердих побутових відходів від населення обласного центру. За результатами розгляду, в т. ч. під час рейдової перевірки у складі комісії за участі фахівців Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, Державної екологічної інспекції в Сумській області на 66,7% обстежених майданчиків були встановлені порушення законодавства, а саме: 

  • неналежне, без дотримання мінімальних санітарних розривів, визначених п. 2.8 санітарних правил, розташування майданчиків відносно житлових будинків, дитячих майданчиків, об’єктів інфраструктури – зокрема по вул. Прокоф’єва 48, вул. Сергія Табали – 52Б
  • неналежне облаштування майданчиків в частині відсутності водонепроникного покриття, зручних під’їзних шляхів, встановлення огорожі, навісу, що визначено п. 2. 7 санітарних правилвул. Петропавлівська 81, вул. Г. Кондратьєва 84, а також по вул. Білопільський шлях буд 1, де взагалі відсутнє необхідне тверде покриття майданчика для збирання ТПВ;
  • власниками сміттєвих контейнерів всупереч п. 2.15 санітарних правил не проводиться їх миття та дезінфекційна обробка, що є основною причиною розповсюдження неприємних запахів, приваблює гризунів, диких птахів та комах, а основне – сприяє розмноженню збудників інфекційних хвороб, особливо в літній час (кратність миття та дезінфекції визначена не рідше 1 разу на 10 діб в теплий період року (середньодобова температура вище +50С) та 1 разу на місяць в інші пори року).

Слід звернути увагу, що складовапроведеннямиття та дезінфекції контейнерів стала основною в підвищенні тарифу на вивезення сміття у місті Суми з 01.06.2018 року.

Таким чином, встановлено порушення з боку Сумської міської ради вимог сс с «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць» затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011 № 145.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя» Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області направлений лист міському головіз вимогою вжиття вичерпних заходів щодо усунення виявлених порушень та забезпечення дотримання санітарних норм та правил утримання території міста Суми.

У разі невиконання запропонованих заходів Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області буде вимушене  звернутися до правоохоронних органів щодо застосування заходів, передбачених статтею 325 «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням» Кримінального Кодексу України.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу