Новини

11 Вересень 11:14
Протруєння насіння – запорука високого врожаю!
Протруєння насіння – запорука високого врожаю!

Протруювання насіння є одним із найбільш важливих та обов’язкових заходів у технології вирощування сільськогосподарських культур, що дає можливість захистити молоді проростки на ранніх етапах розвитку. Актуальність цього заходу постійно зростає, адже останніми роками спостерігається  погіршення фітосанітарного стану посівів, а саме збільшення випадків прояву сажкових хвороб, фузаріозної та гельмінтоспоріозної гнилей. Це відбувається у результаті порушення технології вирощування, недотримання сівозміни чи схем захисту.

На сьогодні в Україні  зареєстрований широкий спектр протруйників, які здатні контролювати комплекс хвороб, збудники яких передаються насінням, через ґрунт та рослинні рештки.  Всі  вони належать до системної або контактно - системної дії, містять одну чи декілька діючих речовин.  Контактні фунгіциди знищують фітопатогени,  які знаходяться на поверхні насінини та у ґрунті, системні – абсорбуються тканинами насіння і знищують внутрішню інфекцію. Важливо використовувати препарати з декількома діючими речовинами в своєму складі коли в точці нанесення концентрація системної діючої речовини падає, то контактна речовина продовжує діяти. Також немало важливим аспектом на який потрібно звернути увагу – це необхідність застосовування  протруйників, які не тільки ефективні проти фітопатогенів, але й протистоять стресовим умовам (недостача вологи).

Протруюють насіння завчасно або перед посівом, строки обробки в першу чергу  повинні  визначатися  видом патогенів, вибором протруйника та станом насіння. Для досягнення максимального ефекту препарат повинен рівномірно  наноситися, що забезпечується належною технологією обробки та якістю протруювання, першочерговими умовами якого є використання насіннєвого матеріалу з високими сортовими та посівними властивостями (сортова чистота, схожість, вологість, маса 1000 зернин, натура).

Також нагадуємо, що при проведенні будь яких робіт з пестицидами та агрохімікатами необхідно дотримуватися правил їх застосування, робітники повинні допускатися по наряду при наявності посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт та допуска виданого на підставі медичної книжки встановленого зразка.

Бажаємо Вам гарних врожаїв!!!

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу