Новини

01 Серпень 23:42
ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ
ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ

З метою підготовки до проведення пероральної імунізації проти сказу дикої фауни 1 серпня проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації   Подопригори  М.А.

Учасників було повідомлено, що   в області загострилася ситуація по сказу тварин, яка несе небезпеку не тільки здоров’ю, а і життю тварин та людей. На сьогодні виявлено 50 випадків сказу (17 - лисиці, 12 - собаки, 18 - коти, 1- ВРХ, 2 - ДРХ), проти 9 в минулому році на відповідну дату. Найбільше випадків в Сумському, Путивльському по 5; Роменському - 4; Білопільському, Буринському, Глухівському, Конотопському, Краснопільському, Лебединському, Охтирському, Шосткинському по 3;  В.Писарівському, Кролевецькому, Л.Долинському, м. Шостці по 2; Тростянецькому районі, м. Охтирка, м. Глухів по 1.  Вільними від цього захворювання залишаються Недригайлівський, С.Будський, Ямпільський райони та міста: Суми, Конотоп, Ромни.

По Україні в цьому році (за 6 міс) виявлено 682 неблагополучних пункти проти 507 у минулому (+175), з них: 194 - лисиці, 216 - собаки, 203 - коти,  28 - ВРХ, 9 -ДРХ, 33 - диких тварини). Найбільше випадків у Вінницькій (89), Харківській (55), Кіровоградській (50),Черкаській, Сумській (49).

Ці дані вказують на очевидний ріст цієї небезпеки в 14 областях України. Тому, Держпродспоживслужбою України  заплановано в 2018 році  проведення  осінньої кампанії з щеплення диких м’ясоїдних проти сказу, з цією метою  передбачається надходження в вересні місяці антирабічної пероральної вакцини для дикої фауни.

Світова практика засвідчила, що метод пероральної вакцинації проявив себе як єдиний надійний засіб боротьби з розповсюдженням сказу в популяціях диких хижих тварин. За його допомогою в країнах Європи в кінці минулого століття вдалося повністю позбутися цього захворювання. Метод пероральної вакцинації є досить дороговартісним і потребує проведення робіт на достатньо великих територіях. Його успішне застосування повністю залежить також від обраної стратегії, яка має враховувати характер ландшафтів і особливості заходів, екології та поведінки переносників сказу, та швидкості закладки, і одночасного охоплення значних територій. Планування заходу є запорукою успіху проведення пероральної імунізації диких тварин проти сказу. Цей документ обов’язково повинен містити інформацію про територію, на якій планується імунізація лисиць, її площу, кількість необхідної вакцини. Програма повинна передбачати підготовчий період, проведення кампанії і оцінку її ефективності, а також строки виконання робіт і відповідальні особи.

За підсумками засідання Державної надзвичайної  протиепізоотичної комісії при Сумській ОДА  начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко наголосив на відповідальне виконання означених заходів. Розкладка повинна відбуватись з урахуванням місць найбільшої популяції червоної лисиці на лісових та сільгоспугіддях в кількості не менше 20 приманок з вакциною на км2 (1 приманка через кожні 200м), ні в якому разі не допускати відхилення від Методичних рекомендацій щодо цього.

Рішення комісії з метою проведення підготовчих заходів з питань утримання епізоотичної ситуації щодо сказу тварин контрольованою та створення стабільного імунного фону в дикій фауні, яка є природнім резервуаром інфекції, прийнято одноголосно.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу