
25.09.2020 року проведено засідання Путивльської районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії на якому розглянуто питання організації проведення діагностичного відстрілу лисиць після проведеної пероральної вакцинації в період мисливського сезону 2020-2021р.
«Метод пероральної вакцинації проявив себе як єдиний надійний засіб боротьби з розповсюдженням сказу в популяціях диких хижих тварин. За його допомогою в багатьох країнах Європи в кінці минулого століття вдалося повністю позбутися цього захворювання» - зазначила в.о. начальника Путивльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.
Для створення стійкого імунного фону в дикій фауні, яка є природнім резервуаром сказу державою щороку проводиться заходи з планування, організації та проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу.
На засіданні районної комісії голові Путивльської ради УТМР доручено забезпечити організацію проведення діагностичного відстрілу лисиць через місяць після проведеної пероральної вакцинації в період мисливського сезону 2020-2021р. Відповідно, директору Путивльської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби та начальнику Путивльської районної державної лікарні ветеринарної медицини доручено забезпечити відбір зразків згідно «Методичних рекомендацій з планування, організації та проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу» та доставку до Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.
Пероральна імунізація тварин вважається ефективною і призводить до розриву епізоотичного ланцюга при наявності у ≥ 70 % лисиць антитіл до вірусу сказу з титрами не нижче захисного відмітив начальник Путивльської районної державної лікарні ветеринарної медицини.