
Одним із повноважень Держпродспоживслужби в умовах сьогодення є контроль за дотриманням карантинних обмежень встановлених на всій території України у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Дотримання протиепідемічних вимог є основним шляхом захисту свого здоров’я та життя, що є найважливішою соціальною цінністю.
Останнім часом на території області активізувались шахраї, які намагаються «взяти під дах» суб’єктів господарювання у сфері обігу харчових продуктів, обіцяючи захист від контролюючих органів. Зазначені активісти пропонують «порєшать» за щомісячну «абонентську» плату всі питання з контролюючими органами, зокрема Головним управлінням. Для реалізації вказаних злочинних дій ними використовуються громадські організації та ЗМІ, які існують лише на папері.
Зазначені особи, вдаючи з себе громадських активістів, також з метою дискредитації Головного управління як органу держаної влади, здійснюють неправомірний тиск на керівництво та співробітників управління, в тому числі з використанням органів національної поліції.
Так, 09 грудня 2020 року один з зазначених «громадських активістів», який неодноразово поширював в соціальних мережах завідомо недостовірну інформацію про керівництво та співробітників Головного управління, написав заяву до органів національної поліції щодо порушення начальником управління захисту прав споживачів протиепідемічних вимог, а саме перебування останнього в приміщенні Головного управління без засобів індивідуального захисту (маски). Усупереч визначеному законом порядку притягнення до відповідальності за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, співробітник нацполіції, підтримуючі незаконні дії «громадського активіста», 21 грудня 2020 року з’явився до Головного управління та не спираючись на належні та допустимі докази, виніс постанову про притягнення начальника управління захисту прав споживачів Головного управління до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 44-3 КУпАП України та накладено на нього штраф у розмірі 170,00 грн.
Разом з тим, «громадський активіст» поширив дану звістку в соціальних мережах, на таку провокацію зреагували сумські засоби місцевої інформації та масово поширили цю недостовірну інформацію на свої сторінках в мережі Інтернет.
З метою захисту своїх законних прав та інтересів, а також дотримання вимог законодавства, за правової підтримки відділу правового забезпечення Головного управління, начальник управління захисту прав споживачів звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправною та скасування вказаної постанови. У ході судового розгляду, співробітником нацполіції не було надано жодних доказів, які б підтверджували факт скоєння правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 44-3 КУпАП.
Дослідивши всі обставини справи, рішенням від 05.02.2021 по справі №591/8463/20 року суд визнав протиправною та скасував постанову про притягнення до адміністративної відповідальності. На даний час рішення суду набрало законної сили.
Враховуючи вищевикладене, провокація щодо дискредитації Головного управління та його співробітників не вдалася.
На даний час за фактами перешкоджання в проведенні заходів державного нагляду у сфері безпечності харчових продуктів та шахрайських дій щодо надання послуг на ринку розробки та впровадження системи HACCP, за повідомленнями Головного управління, органами нацполіції відкрито два кримінальні провадження згідно статті 190 та 356 Кримінального Кодексу України.