Новини

18 Квітень 10:33
ВІДЕОСЕЛЕКТОРНА НАРАДА З ПИТАННЯ ЗАРАЗНОГО ВУЗЛИКОВОГО ДЕРМАТИТУ ВРХ
ВІДЕОСЕЛЕКТОРНА НАРАДА З ПИТАННЯ ЗАРАЗНОГО ВУЗЛИКОВОГО ДЕРМАТИТУ ВРХ

За ініціативи Сумської обласної державної адміністрації та Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області 17 квітня 2017 року відбулася відеоселекторна нарада з питання заразного вузликового дерматиту ВРХ.

На сьогодні  виділено цілу низку економічно нищівних інфекційних хвороб,  спалахи яких відбуваються у Європі та світі. Слід зосередити увагу на трьох із них, котрі складають найбільшу загрозу українському молочному скотарству: ящур, блутанг, заразний вузликовий дерматит (ЗВД).

Україну найбільше турбує загроза проникнення ЗВД зі Сходу, адже в Російській Федерації неблагополучними залишаються прикордонні з Україною Ростовська, Воронезька області та Краснодарський Край. Тим часом додається нестабільна ситуація на непідконтрольних територіях, так званих ЛНР та ДНР і неможливість української ветеринарної служби відслідковувати пересування потенційно хворих тварин і продуктів із них.

На нараді було наголошено на тому, що проблема ускладнення епізоотичної ситуації в світі та її загроза для України потребують уваги та відповідального ставлення з боку всіх представників галузі тваринництва, фахівців ветеринарної медицини Держпродспоживслужби,  а також органів виконавчої влади та місцевого самоврядування!

Враховуючи складність питання, особлива увага приділяється недопущенню занесення та поширення  цієї інфекції серед тварин.  Це в першу чергу обробка тварин в період активності кровососних комах,  про що не раз наголошувалось на ряді просвітницьких заходів (семінари, наради тощо) позаминулому, в минулому та поточному роках. Також пунктом 3 рішення ДНПК при ОДА протокол №2 від 01.03.2018 зобов’язано керівників господарств всіх форм власності які займаються скотарством забезпечити закупівлю інсектицидів (Антифлай, Байофлай та ін.)  та своєчасну обробку відповідно до настанов.

Стосовно тварин домогосподарств, держава взяла на себе забезпечення інсектицидами-репелентами для профілактичної обробки.

 

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу