Новини

16 Квітень 12:25
ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ З ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА РЕЄСТРАЦІЇ СВИНЕЙ
ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ З ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА РЕЄСТРАЦІЇ СВИНЕЙ

02 березня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 грудня 2017 року № 639 «Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації свиней», зареєстрований Міністерством юстиції України 07 лютого 2018 року за № 154/31606 (далі – Порядок).

Відповідно до нового Порядку:

Ідентифікація приплоду від племінних свиней має здійснюватися за допомогою бирки з індивідуальним ідентифікаційним номером не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство.

Ідентифікація товарних свиней, що утримуються та розводяться в господарстві юридичної особи буде здійснюватися:

а) при вибутті до юридичної особи, однією биркою з реєстраційним номером господарства (груповий номер);

б) при вибутті до юридичної особи тварин старше 4-х місячного віку – шляхом татуювання реєстраційного номера господарства;

в) при вибутті до фізичної особи, однією биркою з індивідуальним ідентифікаційним номером.

Власником повинна здійснюватися періодична інвентаризація поголів’я свиней у господарствах юридичних осіб та подаватися щомісячна звітність про наявність і рух поголів’я свиней у господарстві за встановленою формою.

Запроваджена нова форма ідентифікаційного документа для товарних свиней, що ідентифіковані індивідуальним ідентифікаційним номером – Реєстраційне свідоцтво товарної свині з індивідуальним ідентифікаційним номером.

Юридичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:

  • подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
  • ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
  • вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин;
  • здійснювати переміщення тварин  з ідентифікаційними документами;
  • подавати дані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж тварин протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій;
  • проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

Переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів забороняється. Видача супровідних ветеринарних документів для переміщення свиней здійснюватиметься лише у господарствах, які зареєстровані у Єдиному державному реєстрі тварин (за винятком переміщення до фізичної особи), або на забійні підприємства, що мають відповідний експлуатаційний дозвіл.

Передбачається впровадження на законодавчому рівні можливості використання електронного документообігу.

Наголошуємо на обов’язковість виконання вимог статті 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» та пункту 6 статті 15 Закону України «Про ветеринарну медицину», а саме про обов’язки юридичних осіб, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин.

Недотримання вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію  тварин, відповідно статті 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до пʼяти  неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб-підприємців, уповноважених осіб – від пʼяти  до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Поділитися:
Записатись на прийом
Подати скаргу